niedziela, 1 kwietnia 2012

Eureka...

Jak już pisałem kilkakrotnie (tutaj i tutaj) odnalazłem czas jakiś temu na rynku lukę. Otóż próbując złożyć kompletnego wojownika do gry bitewnej z dostępnych na rynku bitzów okazywało się, że o ile w głowach, uzbrojeniu czy naramiennikach możemy przebierać do woli o tyle z tak prostym a potrzebnym elementem jak ręce do takowego modelu mamy naprawdę poważny problem. Jakoś nikt po prostu nie produkuje czegoś pod nazwą "generic sci-fi arms". A przynajmniej tak sądziłem do niedawna, ponieważ ostatnimi czasami trafiłem na stronkę firmy każącej się zwać "Anvil Industry".
Sklep oferuje w zasadzie same bitzy, choć w związku z praktycznie kompletną ofertą można też zamówić zestawy "Steam Lords" pozwalające jak sam autor pisze zakupić za jednym zamachem taki komplet części by złożyć właśnie cały model. Przeglądając dostępny asortyment można spotkać naprawdę kilka perełek, tak jak miecze z rękojeścią typu "uzi" (patrz zdjęcie), glewie łańcuchowe czy naramienniki wzorowane na historycznych wzorach rzymskich.
Ogólnie wybór może nie poraża ale jest spory, lecz mnie najbardziej zainteresowały zestawy samych rąk.Otóż mamy w ofercie trzy zestawy rąk: lewe, prawe i bioniczne. Dwa pierwsze to klasyczne nagie ręce, ze stalowymi zarękawiami w stylu rzymskim przeznaczone do przyklejenia broni strzeleckich lub do walki wręcz. Dodatkowo niejako uzupełniającym zestawem jest komplet lewych rąk przeznaczonych do mocowania tarcz. Zdecydowanym plusem jest tu fakt iż dłonie doczepiane są osobno, co daje spore pole do popisu jeśli chodzi opcje zmontowania.
Trzeci zestaw, czyli bioniki występuje w 3 rozmiarach (gwardzista/marine/terminator) i jest uniwersalny co do strony montażu jak i co do sposobu (ręka łączona jest w łokciu i drugi raz w dłoni). Nosz kurde, mistrzostwo znowu to nie jest ale pomysł!!! Nagroda za to się należy. Ogólnie przeglądając całość oferty sklepu moje przemyślenia są takie: z jednej strony oglądając prezentowany towar mam wrażenie że rzeźbienia są dosyć uproszczone i toporne, ale z drugiej strony mają naprawdę dużo pomysłowych elementów w poważnie rozsądnych cenach (a jeszcze część bitzów można kupować na sztuki). Jak dla mnie, to zakupy u nich to nie pytanie "czy", tylko "czy w tym miesiącu" :D Dodatkowo dla zainteresowanych, wg. informacji na ich stronie oferują też usługi odlewania w żywicy a przy założeniu oddania im praw autorskich robią to za friko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz